Росія має використати вплив на бойовиків для виконання Мінських домовленостей – посольство Великої Британії

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс висловила «надзвичайне занепокоєння» щодо ескалації конфлікту поблизу Золотого сьогодні з використанням забороненого Мінськими домовленостями важкого озброєння, що призвело до людських жертв.

«Росія має використати вплив на своїх повірених для повного виконання Мінських домовленостей», – написала Сіммонс у твіттері.

Зранку 18 лютого штаб української воєнної Операції об’єднаних сил повідомив, що бойовики атакували позиції української армії в районі населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське та Хутір Вільний. За даними Генштабу, один український військовий загинув, троє отримали поранення, ще двоє – контузію.

Бойовики підтримуваного Росією угруповання «ЛНР» звинувачують українську армію в спробі наблизитися до їхніх позицій й подальшому артилерійському обстрілі.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000 – 13 200 людей.

your ad here

ваш коментар: