Українці стали частіше цікавитися в інтернеті способами економії пального та лічильниками

Українці стали частіше цікавитися в інтернеті способами економії пального та лічильниками.

Українці стали частіше цікавитися в інтернеті способами економії пального та лічильниками, а на зброю і військову екіпіровку звертають уваги все менше, розповіли учасники ринку електронної комерції в Україні.

Міжнародний центр інтернет-торгівлі з’ясував, які товари були найпопулярнішими на початку 2015р, і порівняв ці показники з минулим роком, щоб зрозуміти, як змінилися споживчі переваги за рік.

Отримана статистика свідчить, зокрема, що вітчизняні аграрії вже освоїли інтернет-технології та активно використовують їх у бізнесі. Найпопулярніші товари на початку року – це птиця, яйця, м’ясо-молочні тварини та сільськогосподарська техніка, а також товари для бджільництва. Їх стали набагато частіше шукати в онлайні (в середньому, в 1,5 рази).

За словами директора з комунікацій Асі Кучино, при всіх складнощах, які несуть девальвація гривні, подорожчання палива та імпортних добрив, перспективи аграрного спрямування виглядають краще, ніж у промисловості або торгівлі одягом.

«Хоча б тому, що попит на сільгосппродукцію буде завжди. А зростаючий попит на сільгосппродукцію і сільгоспобладнання буде підстьобувати зростання онлайн-сегмента цього ринку», – зазначила Кучина

З минулого року стабільно зростає інтерес і до газобалонного обладнання (ГБО). У порівнянні з лютим 2014 попит на нього збільшився в 15,5 разів. «Стрімко зросли запити на пошук ГБО. Ще в січні цей запит був на 35 місці, в лютому – вже на другому. Зростання цін на бензин змушує водіїв шукати альтернативні варіанти », – зазначила PR-менеджер Оксана Венгровський.

Одночасно зростання тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКП) змусило українців серйозно задуматися про економію тепла і газу в побуті, тому попит на лічильники підскочив у 3,4 рази.

Також, за даними компанії, на перших місцях за запитами – велосипеди. І теж, швидше за все, через бажання економити на транспорті. Так що, мабуть, в 2015 р ми побачимо на вулицях значно більшу кількість велосипедистів, ніж у попередні роки.

Спад інтересу до зброї і військової амуніції спостерігається з жовтня, коли було вперше зафіксовано суттєве скорочення кількості відвідувань сторінок, де представлені ці категорії. Тенденція збережеться, якщо події на Сході стабілізується, вважають експерти.

Хоча в цілому інтерес до зброї зберігається: після осіннього спаду був зафіксований черговий підйом в кінці грудня, у січні ця категорія виросла на 17%, а в лютому злегка впала – на 1,8%.

Цього року тюльпани і орхідеї, традиційно популярні з 14 лютого по 8 березня, удвічі частіше шукали онлайн. Причому купували їх не тільки пересічні громадяни, але й оптовики.

«Квітковий бізнес активно освоює нові технології торгівлі. Практично 30% всього роздрібного продажу квітів здійснюється через інтернет. І цей відсоток буде тільки зростати », – запевнив керівник Клубу власників інтернет-магазинів Олег Гринько.

Також традиційно з лютого по квітень зростає попит на випускні сукні, хоча цього року не так помітно, як у минулому – що пояснюють, головним чином, падінням купівельної спроможності населення. Зростання цін на імпортні товари змушує споживачів шукати більш дешеві варіанти, зокрема, вітчизняного виробництва.

У цьому лютому шукали навіть памперси і підгузники. Торік таких запитів не було.

Разом з тим, жодна криза і нестабільність не лякають любителів гаджетів: різні моделі смартфонів, в особливості компанії Apple, українці, як і в минулому році, шукають досить часто.

Вітчизняні нумізмати продовжують заходити в мережу в пошуках колекційних монет, які, до слова, дуже недешеві. Так, за даними ПравдаUA, колекція з трьох монет, приурочена до річниці «Революції гідності в Україні», за стартовою ціною 300 грн, починаючи з 17 лютого, коли вона почала продаватися в мережі, відразу ж потрапила в ТОП-500 самих популярних товарів. За даними компанії, було куплено 15 наборів монет по 375 грн, 10 наборів по 300 грн і 5 наборів по 355 грн. Причому пропонували їх продавці з різних міст України.

Експерти відзначають, що монети – досить не погана інвестиція, оскільки з часом вони зазвичай дорожчають. «У зв’язку з різким зростанням курсу валют в лютому багато українців віддали перевагу зберегти свої заощадження не в доларах і євро, а звернувши гроші в монети з дорогоцінних металів. У середньому золоті монети різного номіналу до кінця лютого виросли в ціні на 50% », – зауважила pr-менеджер компанії Алена Коробка.

Наприклад, у лютому інвестиційна золота монета «Архістратиг Михаїл» подорожчала відразу на 50%: її номіналом 20 грн (містить 31,1 г золота) 3 лютого продавали за 26 666 грн, а 22 лютого – вже за 40 тис. грн.

Падіння купівельної спроможності населення побічно підтверджує зниження популярності норкових шуб (майже в 1,5 рази). «У 2014 році дуже популярним був запит «норкова шуба». Цього року він опустився на 25 позицій вниз. В цілому, шуби шукають часто, але, напевно, звертають увагу на хутро подешевше», – зауважила Оксана Венгровський.

З приходом тепла в Україні пропав інтерес і до засобів опалення житла, у тому числі до буржуйок, відвідувань сторінок з оголошеннями про їх продаж у січні було майже в 8 разів менше, ніж у вересні, коли був зафіксований річний максимум.

Одночасно українці стали значно менше цікавитися купівлею житла. Якщо торік, за даними Olx.ua, «квартира» була запитом №1, то в цьому – вона на 7 місці. Також значно опустився в пошуку запит «будинок».

Зате різко виріс попит на вироби з бісеру – майже в 2 рази. Правда, бісер – не лише питання економії на дорогих прикрасах, а й світової модний тренд, який виражається в популярності масивних прикрас з натуральних (не дуже дорогих) матеріалів, у відмові від натурального хутра і в загальній демократизації стилю.

Крім того, зростає популярність нового бізнес-напрямку, в основі якого – виготовлення авторських прикрас та оздоблення одягу. «На користь цього аргументу говорить і популярність бурштину. Вважаємо, що його використовують не кустарні hand-made марки, а більш серйозний бізнес», – зазначила Ася Кучина.

Враховуючи тенденції, які простежуються на ринку на початку року, експерти прогнозують, що протягом 2015 в інтернет-торгівлі на перший план вийдуть товари дійсно першої необхідності та обладнання для їх виробництва.

«А аграрії все активніше будуть освоювати інтернет, щоб знайти партнерів і покупців не тільки в Україні, а й за кордоном. Аграрний напрямок вийде в пріоритет у вітчизняному e-commerce», – спрогнозувала Ася Кучина.

Правда України

your ad here

ваш коментар: